Nis.06

Yorumlar(6)

 1. Melih
  836 days

  Daha önceki kitabınızda JQuery artık gereksiz demiştiniz, Bu kitabınızda Jquery anlatmanızın nedeni nedir acaba?

  • ugurgelisken
   835 days

   Merhaba Melih Bey.

   Öncelikle kitaplarımı bu kadar dikkatli okuduğunuz için teşekkür ederim.

   Evet, dediğim doğrudur. Sebebi; “Yeni Nesil Tekniklerle Web Tasarımı ve Web Programlama” kitabımında AngularJS anlatıyordum. Artık dünya MVC modeli ile JavaScript programlamaya doğru yöneldi ve AngularJS (1,2,3,4,5) ve React gibi MVC Framework’leri zaten jQuery’e hiç ihtiyaç bırakmıyor.

   İsteyen tabi her ikisini de aynı projede kullanabilir, kullanmışlığım da var ama işin biraz kolayına kaçmak istediğim projede oldu.

   “İleri Seviye HTML5 Programlama” kitabımın konusu JavaScript veya jQuery gibi bir kütüphaneyi anlatmak değildi, ama HTML5 API’lerini kodlarken gerekiyor. Bu nedenle örnekleri Pure JavaScript ile anlatıp fazla kafa karışıklığına yol açmamak için, kodları daha kısa hale getirmek için jQuery anlattım. Eğer basit web sayfaları tasarlanacaksa yine jQuery kullanılabilir, ama profesyonel projelerde artık MVC yapısı ile gidildiği için jQuery’ye zorunlu bir ihtiyaç yoktur. Ama şunu da belirtmekte fayda var; jQuery zaten basit bir kütüphane ve öğrenmek için yarım gün yeterli oluyor. Yine de öğrenmekte fayda var.

 2. Selçuk özdemir
  884 days

  Hocam eline sağlık.

 3. serkan
  884 days

  Hocam nerede satılıyor kitabınız? Önceki kitabınızı çok beğenmiştim,bunu da almak isterim

  • ugurgelisken
   884 days

   Merhaba.
   Önceki kitabımı beğenmene sevindim.Satışa çıkmasına 10 gün kadar var. Kasım 15’te kitapçılarda olur. Daha hızlı ve uygun fiyatla almak için kitapyurdu.com’u kullanabilirsiniz.

Yorum bırak

Yorum